A bejegyzés első részét itt olvashatják.
A vonatkozó kormányrendelet alapján a műszaki ellenőrök feladatai alább olvashatóak, amelyeket legalább a kivitelezési szerződés megkötésétől a végszámla kiegyenlítéséig lenne kötelező a ellátniuk az építkezéseken:
- ellenőrzi az építési kivitelezési tevékenység folyamatában a jogszabályok, hatósági előírások, szabványok, szerződések és építészeti-műszaki dokumentáció betartását
- az Építtető helyszíni képviselőjeként feladata az 1997.évi LXXVIII. Étv. 43. § (1) e., – k., pontjainak ellátása, különös tekintettel a munkaterület átadására,
- műszaki és gazdaságossági szükségességből indokolt javaslatok a tervek módosítására
- eltakarásra kerülő szerkezetek ellenőrzésének elvégzése és rögzítése az e-naplóba
- átadás-átvételi eljárásban való részvétel
- teljesítménynyilatkozatok meglétének ellenőrzése
- naplózási kötelezettség a műszaki ellenőri tevékenységről (e-napló)
- teljesítésigazolás kiállítása, átadása a fővállalkozónak és javaslattétel a számlázható összegről Építtetőnek
- több fővállalkozó Kivitelező esetén a műszaki ellenőr hangolja össze a Felelős Műszaki Vezetők tevékenységét, gondoskodik az FMV nyilatkozatok rendelkezésre állásáról a hatóság számára.
- szakszerűség ellenőrzése
- hibák- és hiányosságok feltüntetése az e-naplóban és ezekről külön értesítés megküldése az Építtető számára
A következetes műszaki ellenőrzés legfontosabb bástyája a jó project management, amely egy külön építőipari szolgáltatás. Sok építtető ezt a szervezési feladatot korábbi építési tapasztalat nélkül próbálja megoldani vagy ezt a szerepkört betöltetlenül hagyja. A műszaki ellenőrzést a lebonyolító (project manager) munkája egészíti és az alapvetően sikeresen záródó építkezéseken a megrendelői oldalt ilyen műszaki csapat képviseli.
Aveplan Kft
1122 Maros utca 7